ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ: Ζητείται Υπέυθυνος/η Διαγνωστικού Κέντρου

0
230

O Όμιλος ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ για τη στελέχωση των διαγνωστικών κέντρωνζητεί να προσλάβει στην Αθήνα:

Υπεύθυνο/η Διαγνωστικού Κέντρου (Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας)
(Κωδικός θέσης: Υ-ΠΦΥ 03/16)

Αρμοδιότητες/Καθήκοντα
-Την οργάνωση, το συντονισμό και τον έλεγχο του προσωπικού, καθώς και των Ιατρών της Μονάδας, για την αποτελεσματική και γρήγορη εξυπηρέτηση  των πελατών/-επισκεπτών.
-Τον έλεγχο και την παρακολούθηση των διαδικασιών για την ομαλή λειτουργία της Μονάδας.
-Την εκπαίδευση και την αξιολόγηση των νέων εργαζομένων.
-Τη διαχείριση και την επίλυση καθημερινών προβλημάτων.

Απαραίτητα προσόντα
-Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ ή αντίστοιχο του εξωτερικού
-Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος στη Διοίκηση Μονάδων Υγείας ή στον ευρύτερο χώρο της υγείας
-Τουλάχιστον 3 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
-Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
-Εμπειρία ανάπτυξης Ανθρωπίνου Δυναμικού
-Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα
-Απασχόληση σε σπαστό ωράριο πρωί – απόγευμα σε μόνιμη βάση
-Γνώσεις Η/Υ
-Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας